Problem z systematycznym poddawaniem się reżimowi ścisłej diety powoduje, że spora część osób nie potrafi wytrwać w postanowieniach. Wiele na to wskazuje, że jednym z decydujących czynników jest niechęć do przygotowywania czasochłonnych posiłków w dobie ciągłego braku czasu. Wybór produktów oraz ich przyrządzanie według dietetycznego menu wymaga pracy nad samym sobą, dlatego niechętnie poddajemy się katorżniczym terapiom odchudzającym. Wytrwałości starcza nam zazwyczaj na pierwszy tydzień lub dwa – po czym wracamy do dawnych nawyków żywieniowych. A jeżeli istnieje dieta, która wymaga jedynie zażywania pewnego środka w ciągu dnia przy zachowaniu standardowego dla nas menu? Z pewnością to jest jeden z powodów, dla których dieta Cambridge cieszy się takim powodzeniem.

Czym jest dieta Cambridge?

Jest to w zasadzie program żywieniowy, który opiera się w dużej mierze na gotowych produktach. Nie dostarczają one oczywiście zbyt wielu kalorii. Odchudzanie rozpoczyna się po konsultacji z dietetykiem, który, w zależności od potrzeb, wybiera stosowny w danym wypadku wariant.

Proces odchudzania obejmuje trzy tygodnie. Stosowanie się do zaleceń i ścisłe przestrzeganie diety pozwala na zgubienie około dziewięciu kilogramów.

Na czym polega dieta Cambridge?

W diecie Cambridge dietetyczny suplement zażywamy trzy razy w ciągu dnia. Tradycyjne posiłki przez okres trwania terapii odchudzającej należy zamienić na mniej kaloryczne. Liczba posiłków powinna być na poziomie trzech, a wartość kaloryczna to 400-500 kalorii łącznie. Dieta Cambridge trwa zazwyczaj trzy tygodnie, a celem uniknięcia efektu jo-jo warto po niej zastosować dietę 1000 kalorii, Stopniowe włączanie normalnych posiłków do naszej diety jest niezwykle istotne.

dieta cambridgeIndywidualne uwarunkowania w przypadku diety Cambridge powodują, że efekty jej działania mogą się znacząco różnić. Szacuje się, iż w przypadku przeciętnego organizmu można liczyć na ubytek masy rzędu 2-2,5 kg w ciągu tygodnia. Dieta Cambridge to rozwiązanie dla tych osób, które nie uzyskały zadowalającego efektu przy stosowaniu innego rodzaju diet odchudzających, np. diety tygodniowej. Ponadto osoby otyłe o wskaźniku BMI przekraczającym 30 powinny zainteresować się dietą Cambridge.

Efekty uboczne stosowania diety Cambridge

  • Osoby stosujące tę metodę odchudzania często narzekają na bóle głowy w początkowym stadium diety;
  • Nie powinny jej stosować osoby chore na cukrzycę, młodzież, dzieci oraz kobiety w ciąży.

Jakich produktów unikać?

Przede wszystkim niesprawdzonych produktów niewiadomego pochodzenia. Należy pamiętać, że dieta Cambridge jest inaczej odbierana przez każdy organizm. Warto zatem dietetyczny środek spożywczy zakupić u sprawdzonego producenta, gdzie możemy zaczerpnąć również informacji odnośnie szczegółów jego stosowania i wyjaśnić u konsultanta nurtujące nas wątpliwości.

Jeżeli podejmowane dotąd próby odchudzania nie przyniosły oczekiwanego efektu, warto sięgnąć po dietę Cambridge. To właśnie ona określana jest często jako dieta ostatniej szansy.

Jak wygląda przykładowy jadłospis?

Dieta oparta jest na gotowych produktach, które obecne są w każdym posiłku.

Poniedziałek: dzień rozpoczyna się napoju o smaku toffi oraz czarnej kawy. Przygotować można ją z użyciem trzystu sześćdziesięciu mililitrów wody. Obiad to napój o smaku czekoladowo – miętowym, herbata oraz taka sama ilość wody, jak w przypadku śniadania. Kolację tworzy gotowa zupa jarzynowa, herbata i woda (w takiej samej ilości jak dotychczas).

Wtorek: śniadanie to w tym wypadku napój o smaku bananowym, kawa i woda. Na obiad sięgamy po napój o smaku owoców leśnych, czarną herbatę i wodę (zawsze w tej samej ilości). Kolacja to w tym wypadku rosół, który popijamy herbatą i wodą.

Środa: w tym dniu budzimy się napojem o smaku cappucino, czarną kawą oraz wodą. Obiad to gratka dla miłośników czekolady – tworzy go bowiem napój o smaku tej pysznej słodkości. Sięgamy również po herbatę. Kolacja w tym dniu to napój waniliowy popity czarną herbatą.

Czwartek: dzień rozpoczynamy znanym już napojem z owoców leśnych i czarną kawą. Obiad tworzy napój czekoladowo – miętowy, który również pojawił się już w jadłospisie. Kolacja to zupa jarzynowa. Do posiłków pijemy czarną herbatę.

Piątek: po wstaniu z łóżka sięgamy po napój o smaku truskawkowym i czarną kawę.

Obiad w tym wypadku jest dużą odmianą – tworzy go zupa o smaku kurczaka z grzybami. Na kolację wolno nam wypić napój o smaku egzotycznych bananów.

 
2 thoughts on “Dieta Cambridge”
  1. O matko uwielbiam ich shaki!!! Mogłabym codziennie je pić na śniadanie, serio! Skończyłam dietkę dwa miesiące temu, łącznie zeszło mi około 12kg i teraz jestem na utrzymaniu. Jak na razie idzie mi chyba dobrze, bo nie ma jojo. Ale prawdą jest, że i tak czasami jem ich produkty bo właśnie mi smakują! Polecam koktajle i batona miętowo-czekoldowego.

     
  2. Te produkty są bardzo smaczne, więc nie ma co się zrażać, że są w proszku 😉 Są dobre, a co najważniejsze zaspokajają dzienne zapotrzebowania na witaminy i składniki odżywcze, w dodatku wspomagają odchudzanie, więc czego chcieć więcej?

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *