W momencie, gdy złapie nas chandra, zwykle sięgamy po kaloryczne słodkości. Później wyrzucamy sobie, że przytyliśmy, bo pogoda lub stres wpędziły nas w kiepskie samopoczucie. Tymczasem warto zastosować dietę na dobry humor i poprawę nastroju, która korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie, a przy okazji nie będzie kaloryczną bombą. Bardzo ważnym elementem, o którym wiele osób zapomina, jest śniadanie.

Pośpiech nie jest wskazany …
Często wybiegamy z domu, połykając w biegu drożdżówkę lub całkowicie pomijając ten posiłek. Śniadanie zapewnia nam odpowiedni poziom energii. Wybieramy tu przede wszystkim pełnoziarniste pieczywo i warzywa, które dostarczają węglowodanów złożonych. Pozwalają one zachować odpowiedni poziom glukozy we krwi. Jeśli nie możemy oprzeć się czekoladzie, lepiej postawić na ciemną, niż na mleczną. Jest o wiele zdrowsza.

Staramy się też nie jeść kolacji o bardzo późnej godzinie, a w skład produktów powinien wchodzić błonnik oraz tłuszcze nienasycone, które znajdują się m.in. w rybach czy orzechach. Składnikami, które korzystnie wpływają na nasze samopoczucie, są witaminy z grupy B, magnez oraz witamina C.

Co nam poprawi humor i nastrój?

Dlatego w diecie na chandrę i lepszy nastrój powinny znaleźć się jaja, kasza gryczana, fasola, mięso, kakao, a także spore ilości warzyw i owoców. Jeżeli mamy ochotę na coś słodkiego, lepiej zaopatrzyć się w pyszny miód, niż w kaloryczne cukierki czy batoniki. Poleca się tez sorbety czy galaretki. Produkty polecane w ramach tej diety możemy spożywać bez obaw, że poprawa humoru zapewni nam przy okazji więcej kilogramów na wadze.

Dlaczego nie możemy zjeść pysznej czekolady mlecznej, gdy mamy kiepski humor? Czekolada daje jedynie efekt krótkotrwałej poprawy humoru, nie należy również spożywać kawy, alkoholu oraz herbaty, gdyż niszczą one witaminę B. Jeżeli mamy ochotę na czekoladę, wybierzmy wersję gorzką z dużą zawartością kakao.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.