Wiele osób wypróbowało już wszystkie sposoby, które miały zapewnić zrzucenie kilku lub kilkunastu kilogramów. Takim ludziom proponuje się dietę ostatniej szansy, której zasady są ściśle określone, a ich zaniechanie wyklucza uzyskanie efektów. Dieta ta pozwala schudnąć, ale też oczyszcza organizm z toksyn, które niejednokrotnie zwalniają metabolizm i utrudniają zrzucenie zbędnych kilogramów. Stosowanie diety ostatniej szansy umożliwia zlikwidowanie obrzęków.

Koktajle podstawą w diecie ostatniej szansy

Plan opiera się na koktajlach, które zawierają spore ilości wapnia. Przepisy na koktajle określone są przez specjalistów, a każdy przygotowany posiłek to od 80 do 370 kalorii. Koktajle dostarczają nam ponadto witamin i składników odżywczych, ponieważ w ich skład wchodzi żółtko jaja, warzywa i owoce. Dostarczamy organizmowi m.in. witaminy A i E. ta ostatnia to silny antyutleniacz, który przyczynia się do redukcji zmarszczek i nadania skórze elastyczności. Działa też korzystnie na układ nerwowy i wzmacnia odporność.

Różne postacie koktajli

Przez czas trwania diety pijemy koktajl z jogurtu i truskawek, mleka i melona oraz koktajl rewitalizujący, w którym znajdziemy sok warzywny, jogurt naturalny, zioła, szpinak oraz przyprawy. Ten ostatni przepis to jedynie 80 kalorii. Najwięcej kalorii jest w koktajlu z truskawkami. Wykorzystujemy w nim też jogurt, mleko oraz żółtko jaja. Koktajl z melonem to 200 kalorii, a do jego przygotowania niezbędne jest mleko, żółtko jaja, sok z cytryny i plasterek melona. Dieta ostatniej szansy pozwala więc schudnąć, poprawić kondycję zmęczonej skóry i odtruć organizm.

Każda dieta to wyzwanie. Wiele osób poddaje się już na samym początku, ponieważ nie potrafi zrezygnować z ulubionych potraw lub nie umie ograniczyć sobie ilości spożywanych posiłków. W pewnym momencie mamy jednak dość zbędnych kilogramów i postanawiamy rozprawić się z nimi. Sposobem jest dieta ostatniej szansy, która w szybki sposób zmniejsza nasz obwód w talii i pozwala zgubić nawet kilogram dziennie.

Diety ostatniej szansy nie powinniśmy stosować długo, ponieważ opiera się ona na koktajlach zawierających niedużo kalorii, a to z czasem wpływa niekorzystnie na naszą koncentrację i kondycję. Uzyskaną wagę powinniśmy podtrzymywać dzięki ćwiczeniom, które rozpoczniemy po zgubieniu kilku kilogramów. Jeśli chcemy stosować taką metodę odchudzania, powinniśmy też skonsultować się z lekarzem.

Dieta ostatniej szansy jadłospis

Jadłospis diety ostatniej szansy opiera się na koktajlach. Poza nimi nie powinniśmy sięgać po żadne inne produkty spożywcze. To pozwoli nam zgubić nawet kilogram dziennie. Jak przygotować koktajl? Owoce można zmiksować i dodać do nich mleko. Przygotowanie koktajlu zastępującego posiłek jest bardzo proste, dlatego dieta ta nie wymaga spędzania w kuchni dużo czasu.

  • Koktajl jogurtowo-truskawkowy przygotujemy jogurtu light, mleka, żółtka jaja oraz truskawek i słodziku. Mleko, jogurt i żółtko miksujemy, a następnie dodajemy słodzik. Można tez dorzucić cynamon, aby poprawić smak. Taką miksturą zalewamy pokrojone w cząstki truskawki. Wykorzystując 150 g jogurtu i 250 ml mleka uzyskujemy koktajl, którego wartość energetyczna nie przekracza 370 kalorii.
  • Koktajl z mleka i melona zrobimy przy użyciu mleka, soku z cytryny, plasterka melona i żółtka jaja. Niektórzy dodają ajerkoniak w niewielkiej ilości. Wszystko miksujemy i łączymy z mlekiem, uzyskując posiłek o wartości 200 kalorii.
  • Koktajl rewitalizujący o wartości energetycznej 80 kalorii otrzymamy poprzez połączenie soku warzywnego, łyżeczki szpinaku, szklanki jogurtu naturalnego light oraz przypraw i ziół (sól, pieprz, pokrzywa, melisa, mięta i natka pietruszki).
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.