Dieta piękności pozwala na poprawę kondycji włosów, paznokci i skóry. Opiera się głównie na owocach i warzywach, które dostarczają organizmowi cennych składników, wpływających na nasz wygląd zewnętrzny. Dieta piękności to około 1500-1700 kalorii dziennie. Poza poprawą wyglądu sposób żywienia pozwala nam na zrzucenie kilograma w ciągu tygodnia, jeśli dieta stosowana jest przez dłuższy czas. Poleca się tutaj przygotowywanie potraw opartych m.in. na szpinaku, sałacie, wątróbce, truskawkach, orzechach czy pestkach dyni. Zawarta jest w nich m.in. witamina A, która regeneruje zmarszczki i uelastycznia skórę, nadając jej młodszy wygląd. Znajdziemy tu tez cynk, który bardzo korzystnie wpływa na kondycję włosów.

Cenne składniki odżywcze i minerały

Cynku dostarczą nam też suszone owoce, które można traktować jako przekąski, zastępując nimi kaloryczne słodycze. Suszone owoce to także źródło miedzi, również wzmacniające paznokcie. Bardzo cennym składnikiem jest żelazo, bez którego paznokcie i włosy stają się łamliwe, zaś skóra przesuszona. Przyswajalność żelaza podnosi witamina C, której źródłem są cytrusy, truskawki, pomidory i porzeczki. Nie może ich zabraknąć w diecie piękności.

Nie zapominamy o piciu sporej ilości wody niegazowanej i herbatek ziołowych. Dietę piękności warto zacząć stosować w momencie, gdy zauważamy objawy świadczące o pogorszeniu się kondycji naszych włosów, skóry i paznokci. Matowe i łamliwe włosy, kruche paznokcie, przebarwienia czy suchość skóry to oznaki, że nasz organizm potrzebuje konkretnych substancji odżywczych.

Usuń szarość ze swojej skóry

Gdy nasza skóra straciła blask, jest szara i widać wyraźne, że brakuje jej substancji odżywczych, częstym tego objawem jest problem pękających naczynek i nienaturalna suchość. Zadbajmy o dostarczenie jej bardzo ważnych dla cery witamin A, C oraz E, pełniących rolę przeciwutleniaczy i tym samym biorących udział w regeneracji naskórka oraz redukcji samych zmarszczek.

Cennym źródłem ważnych dla skóry witamin są przede wszystkim warzywa (warto tu wspomnieć o sałacie, szpinaku, brokułach oraz marchwi) oraz owoce (szczególnie wartościowe są owoce cytrusowe i czarna porzeczka). Witamina C zawarta w tych produktach odpowiada za głębokie odnowienie skóry. Często pojawiającą się niedoskonałością skóry jest występujący najczęściej w okolicach twarzy i szyi trądzik. W takich sytuacjach zalecane jest spożywanie pieczywa pełnoziarnistego z otrębami.

Suszone owoce i orzechy są ważnym źródłem miedzi, która odpowiada za zmniejszenie problemu łamliwości paznokci i ich kruchości.

Jak zatem powinien wyglądać nasz codzienny jadłospis?

  • Na śniadanie warto zaserwować sobie danie spośród takich produktów jak np. ciemne pieczywo, serek pleśniowy, jogurt naturalny, sałatka warzywna, szpinak, pestki dyni, maślanka, czerwone porzeczki, cienka drobiowa wędlina czy też otręby owsiane.
  • Na obiad możemy zaserwować sobie np. rybę zapieczoną, do tego ziemniaki gotowane (najwyżej kilka małych), zieloną sałatkę z sosem winegret i nasionami słonecznika oraz kisiel truskawkowy z jabłkami.
  • Kolacja natomiast to dla przykładu surówka z cebuli oraz kiszonego ogórka, sok jabłkowy (szklanka), ryba po grecku (z dodatkiem warzyw).
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.