Dieta tropikalna to kolorowe i smaczne potrawy, które dostarczają nam niezbędnych składników odżywczych. Owoce to przede wszystkim dużo witamin, które są niezbędne dla zdrowego wyglądu skóry, prawidłowego widzenia czy zwalczania infekcji. Dieta tropikalna dostarcza nam głównie bardzo cenną witaminę A, E oraz C. Ta ostatnia pozwala szybciej pozbyć się infekcji, jakie dopadają nas jesienią i zimą.

Dieta tropikalna na skórę i włosy

Ponadto tropikalny sposób żywienia zawiera błonnik, który usprawni prace układu pokarmowego, oczyści organizm z toksyn i pomoże zrzucić zbędne kilogramy. Po zastosowaniu kuracji zyskamy piękną skórę i włosy, a także pozbędziemy się nawet dwóch kilogramów tygodniowo. Dietę stosujemy od jednego do trzech tygodni.

Owocami, które dominują w menu są pomarańcze, grejpfruty, kiwi, awokado, mango czy granat. Awokado pomaga obniżyć cholesterol. Dieta nie powinna być stosowana przez młodzież kobiety w ciąży i karmiące matki. Przeznaczona jest dla dorosłych i zdrowych osób.

Podstawa w diecie tropikalnej to owoce oraz warzywa orientalne. Samo oczyszczanie organizmu za jej pomocą powinno się stosować nie dłużej niż 21 dni, ale nie krócej niż 7 dni. Ile natomiast możemy stracić na wadze? W ciągu tygodnia może to być mniej więcej 2 kg. Możemy ją natomiast powtarzać w odpowiednich odstępach czasu – przynajmniej 2-miesięcznych.

Dieta tropikalna jest bogata także w potas oraz błonnik, co wpływa bardzo pozytywnie na naszą cerę, włosy oraz paznokcie.

Co można pić?

Podczas kuracji pijemy niegazowaną wodę mineralną oraz zieloną herbatę. Możemy pić kawę, a także wprowadzać do menu pieczywo i ryż. Przygotowując posiłki nie powinniśmy przekraczać tysiąca kalorii dziennie. Warto zapoznać się z przepisami diety tropikalnej. W sklepach znajdziemy bowiem wiele egzotycznych owoców, które kryją w sobie bogactwo witamin. Nie zawsze jednak wiemy, w jaki sposób je przygotować, aby tworzyły sycący posiłek. Jadłospis diety tropikalnej powinien być przygotowany w taki sposób, aby dziennie dostarczać organizmowi nie więcej niż tysiąc kalorii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.