Dieta Turbo to propozycja dla tych, który chcą szybko stracić na wadze. Efektem stosowania diety niskotłuszczowej ma być zgubienie pięciu kilogramów w ciągu zaledwie dziesięciu dni. Posiłki muszą być bogate w białka i węglowodany, a także posiadać ograniczoną ilość kalorii. Jemy mniej, ale częściej. Wpływa to bardzo korzystnie na nasz metabolizm przyspieszając jego tempo.

Jadłospis diety Turbo

Bardzo ważnym elementem jadłospisu są świeże owoce, dlatego poleca się stosowanie diety Turbo w lecie, kiedy mamy łatwy dostęp do tych produktów. Wybór składników posiłku musi być przemyślany. Mają być one niskokaloryczne, a przy okazji dostarczać organizmowi niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich dawkach. Podczas stosowania diety pijemy niegazowaną wodę mineralną w ilości około dwóch litrów dziennie.

Pomaga ona w oczyszczaniu organizmu z toksyn, a także wypełnia żołądek powodując poczucie sytości. Obecność w menu warzyw oraz świeżych owoców pozwala dostarczyć organizmowi cennych witamin. Poleca się podejmowanie aktywności fizycznej, która dodatkowo usprawni metabolizm. Stosując dietę w lecie, z powodzeniem możemy uprawiać sport na świeżym powietrzu.

Dieta Turbo niskotłuszczowa ma nas także przyzwyczaić do jedzenia kilku posiłków dziennie, ale w mniejszych ilościach. Jest to bardzo zdrowy sposób odżywiania. Przykładowym posiłkiem diety Turbo jest jajko z sałatką w tuńczyka, kurczak z buraczkami, szynka z indyka z jajkiem, buraki z cebulą, jajko z krewetkami czy pomidor z ogórkiem. Pamiętajmy, że podwieczorki powinny być lekkie i dostarczać mało kalorii.

Dieta Turbo i zasady

Ile zatem posiłków powinien przewidywać nasz jadłospis? Dieta Turbo powinna składać się z 6 posiłków, które są odpowiednio skomponowane ilościowo i jakościowo. Produkty stosowane w diecie zostały podzielone na cztery grupy:

  • I grupa – owoce,
  • II grupa – orzechy, mięso oraz nabiał,
  • III grupa – warzywa,
  • IV grupa – mieszane produkty.

Niska zawartość kaloryczna poszczególnych produktów w grupach powoduje, że już w krótkim czasie jesteśmy w stanie stracić na wadze nawet do 5 kg w ciągu 10 dni. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że osoba w trakcie diety Turbo nie musi chodzić głodna dzięki częstym posiłkom odpowiednio zbilansowanym. Racjonalny jadłospis pozwoli również na uniknięcie efektu jo-jo. To skuteczna metoda na pozbycie się uporczywej oponki na brzuchu. Tracimy nie tylko kilogramy, ale zbędne cm w obwodzie.

 
One thought on “Dieta Turbo”
  1. P6 Najwazniejsza w odchudzaniu jest motywacja dziewczyny, ja codziennie ogladam metamorfozy przed i po odchudzaniu i daje mi to powera do cwiczen, kto chce tez troche motywacji niech poszuka w goglu: odchudzanie przed i po by sasetka

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.