Dieta wielowarzywna pozwala nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale też poprawić stan zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że warzywa to źródło zdrowia i urody. Stosujemy dietę przez siedem dni. Każdego dnia zjadamy pięć posiłków. Przerwy pomiędzy nimi to maksymalnie trzy godziny. Dzięki temu nasz układ pokarmowy będzie pracował przez cały dzień. Ważne, aby w czasie stosowania diety opierać posiłki na siedmiu produktach uznawanych za pogromców kalorii. Są to: marchew, seler naciowy, fasola, kurczak, seler, oliwa z oliwek i pomidory. Przygotowujemy przede wszystkim zupę na kurczaku, która zaspokoi nasz głód, a przy okazji pobudzi układ pokarmowy do pracy.

Przepisy i jadłospis w diecie wielowarzywnej

Przepis wymaga namoczenia fasoli dzień wcześniej. Gotujemy fasolę z warzywami i kurczakiem, a na koniec dodajemy pomidory. Ugotowaną zupę przyprawiamy podsmażonym na oliwie czosnkiem, estragonem, oregano czy tymiankiem. Przygotowaną według receptury zupę zjadamy na trzy z pięciu posiłków każdego dnia. Podczas stosowania diety używamy siedmiu wymienionych produktów, które pomagają nam zwalczyć zbędne kilogramy. Wykorzystujemy je do komponowania pozostałych posiłków, które zjadamy oprócz zupy.

Musimy też pamiętać o piciu dużych ilości wody niegazowanej. Poleca się wypicie dziennie przynajmniej dwóch i pół litra, a nawet trzech. Woda pomaga bowiem wypłukiwać toksyny z organizmu, wypełnia żołądek i zapewnia poczucie sytości. Siedem dni oraz siedem produktów pokonujących tłuszcz to recepta na lepszą kondycję i na utratę kilku kilogramów.

Skutecznie oczyszczenie i odchudzenie organizmu dzięki diecie wielowarzywnej przybliża nas w kierunku utrzymania zdrowej równowagi organizmu. Warzywa jako podstawowe źródło pokarmowe tej metody odchudzania posiadają ogromne pokłady witaminowe, przeciwutleniacze oraz niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania składniki mineralne. Dzięki tak skomponowanemu dostarczymy ponadto organizmowi dużo błonnika. A gdzie jest go najwięcej? Przede wszystkim w warzywach strączkowych suszonych:

  • fasola biała i soja – 15,7 g/100 g,
  • fasola czerwona – 25 g/100 g.

Sporo błonnika posiadają też:

  • marchew suszona – 25 g/100 g,
  • bób – 5,8 g/100 g,
  • brukselka – 5,4 g/100g,
  • natka pietruszki – 40 g/100 g.

Wiele warzyw jest także cennym źródłem biała, np. nasiona soi suche (nawet do 40%), fasola, bób, soczewica oraz groszek – ok. 20%.

Kluczem w przygotowywaniu potraw jest jedzenie warzyw surowych, duszonych, gotowanych na parze lub w wodzie. W naszym jadłospisie powinny się znaleźć 3-4 posiłki, w których bazą są warzywa. Nie należy natomiast jeść makaronów, pieczywa oraz płatków zbożowych. Rekomendowane jest usunięcie z menu alkoholu, mocnej czarnej herbaty oraz kawy. Nasze posiłki nie powinny przekraczać łącznie 1500 kcal.

A efekty diety wielowarzywnej? W ciągu siedmiu dni odchudzania może to być mniej więcej 3-4 kg.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *