plan dietetycznyNieprawidłowości w związku z odżywaniem dotykają coraz to szerszą grupę osób. Zarówno kobiety jak i mężczyźni coraz częściej cierpią na nadwagę, która jest przyczyną wielu chorób, w tym zwłaszcza tych związanych z układem krwionośnym, oddechowym, kostnym czy nawet moczowym oraz często powoduje nadciśnienie, cukrzycę, udar mózgu, zawał, miażdżycę czy niewydolność serca, co w efekcie prowadzić może nawet do śmierci. Nie należy w tym aspekcie pomijać faktu, że u osób z nadwagą szybciej pojawia się zmęczenie np. w wyniku wysiłku fizycznego, tj. podczas uprawiania sportu, co powoduje słabszą wydolność i kondycję.

Przyczyny nadwagi

Główną przyczyna nadwagi są bez wątpienia złe nawyki żywieniowe, które pomimo szybkiego i ogromnego rozwoju metod odżywania jak i nowoczesnych zasad w tym zakresie, ciężko wyeliminować z codziennej diety. Zarówno w reklamach telewizyjnych, prasie, sklepach, barach szybkiej obsługi kusi nas często modyfikowane jak i niezdrowe jedzenie, przepełnione niezdrowymi tłuszczami oraz sporą ilością szkodliwych dla zdrowia substancji. W tym miejscu należy również wspomnieć o antagonistycznym od powyższego problemie jakim jest niedowaga, która choć obejmuje zakresem na pewno mniejszą liczbę osób aniżeli nadwaga, to na równi niesie za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Niedowaga chociażby przejawia się w postaci chorób takich jak bulimia czy też anoreksja, które podobnie jak w przypadku zbyt dużej otyłości mogą doprowadzić do śmierci. Nie podlega wątpliwości fakt, że zarówno jeden jak i drugi z powyższych przypadków znacznie utrudnia życie, pogarsza samopoczucie, odbiera pewność siebie jak i może prowadzić do depresji i nigdy nie należy go bagatelizować.

Jak radzić sobie z nadwagą lub niedowagą?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwości poradzenia sobie z powyższymi problemami. I tak też dzięki rozwojowi nauki oraz coraz to lepszej świadomości ludzkiej możemy znaleźć coraz to większą liczbę gabinetów dietetycznych, w których to miejscach doświadczone i wykształcone w zakresie zdrowego żywienia osoby nie tylko przeprowadzą szereg niezbędnych konsultacji, ale również ułożą indywidualny plan żywienia, uwzględniając: stan zdrowia zainteresowanego, jego wiek, aktywność jak i oczekiwania, i z pewnością pomogą nam uporać się z niedowagą czy też nadmiarem zbędnych kilogramów.

Zanim jednak udamy się do specjalisty, musimy wziąć pod uwagę zarówno jego kompetencje jak i kwalifikacje. W tym zakresie niezbędne będzie również uwzględnienie miejsca w jakim znajduje się gabinet dietetyczny. Bez wątpienia najlepiej będzie udać się do sprawdzonego dietetyka w Warszawie, gdzie mamy znacznie większą gwarancję, że trafimy do najlepszego specjalisty, aniżeli w przypadku małych miejscowości. Ponadto w stolicy mamy wybór pomiędzy wieloma konkurencyjnymi ofertami, tak też na przykład korzystając z usług dietetyka w Warszawie możemy trafić na różnego rodzaju korzystne promocje.

Należy również przypomnieć, że do dietetyka udaje się coraz to więcej osób, które nie borykają się z żadnymi problemami zdrowotnymi w wyniku nieprawidłowego żywienia, a chcą jedynie dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia zdrowego trybu życia oraz zadbać o swoje lepsze samopoczucie pod okiem specjalisty.

Poznaj vital-dietetyk.pl – dietetyk Warszawa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.