Jak szybko i skutecznie zadbać o twarz i ciało? Nowoczesna medycyna estetyczna proponuje wiele rozwiązań, dzięki którym możliwa jest redukcja zmarszczek, redukcja tkanki tłuszczowej, ujędrnienie ciała, modelowanie sylwetki, poprawa gęstości skóry. Jednym z ciekawszych dostępnych zabiegów jest Endermolift z wykorzystaniem specjalnego urządzenia Endermolab. Jak wygląda taki zabieg i co może poprawić? Sprawdź!

Urządzenie Endermolab

zabiegi endermologiczneNowoczesna endermologia jest przeprowadzana za pomocą urządzenia zintegrowanego z łóżkiem. Działanie przeciwstarzeniowe i redukujące tkankę tłuszczową jest możliwe dzięki endomasażowi. Zabiegi wykonuje się na twarz, dekolt, szyję oraz biust. Wersja zabiegu na ciało jest znana pod nazwą Lipomassage. Urządzenie jest wyposażone w kilka precyzyjnych głowic z ekranem sterowania oraz łóżko o regulowanej wysokości. Prawdziwą innowacją jest obecność wirtualnego trenera oraz dostępność ponad dwudziestu opracowanych programów medycznych. Wybór programu zależy od problemów pacjenta oraz jego budowy fizycznej. Terapeuta przeprowadza zabieg, prowadząc głowicę z dwiema rolkami po miejscach wymagających zabiegu. Masaż jest uzupełniany ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem. Zabieg trwa 40-60 minut. Zaleca się wykonywanie serii 6-20 zabiegów.

Komu pomoże endormologia?

Zaprojektowano ponad dwadzieścia programów medycznych dostosowanych do osób o budowie gynoidalnej oraz androidalnej oraz osobne programy estetyczne dla kobiet i mężczyzn. Zabieg zaleca się osobom chcącym opóźnić procesy starzenia, a także sportowcom, którym poświecono odrębne programy. Endomasaż pomoże również w pozbyciu się cellulitu czy zbędnej tkanki tłuszczowej, a także przygotuje ciało do zabiegów chirurgicznych. Zabieg na twarz poprawi wygląd skóry, zwiększając jej gęstość oraz sprężystość aktywując produkcję kolagenu i elastyny. Możliwe jest także zredukowanie napięcia mięśniowego czy złagodzenie stanu zapalnego albo obrzęku. Lipomassage zmniejszy nieestetyczny cellulit, poprawi wygląd blizn oraz stan skóry. Można zdecydować się m.in. na: zabieg liftingujący komórki, zabieg odmładzający oczy, zabieg poprawiający kontur twarzy, zabieg „lekkie nogi”, zabieg po operacji liposukcji, zabieg przed operacją liposukcji, program dla osób z obrzękiem limfatycznym. Zabieg jest polecany osobom ze stanami zapalnymi, obrzękami kończyn, cierpiącym na bóle stawowe albo sztywność mięśni – wyjaśniają Specjaliści z Kliniki Esteticmed (http://www.esteticmed.pl/).

Nie tylko przyniesie ulgę ciału, ale również wpłynie pozytywnie na samopoczucie.

Efekty zabiegu endermologii

W zależności od wybranego programu, można liczyć na różne efekty. Istnieją programy wyszczuplające, antycellulitowe, przygotowujące do wysiłku fizycznego lub regenerujące po intensywnym sporcie, polecane dla osób z uszkodzeniem więzadeł lub odczuwających tzw. syndrom zmęczonych nóg. Zabiegi estetyczne poprawią wygląd sylwetki i skóry, zredukują zmarszczki oraz „pomarańczową skórkę”, a także zmniejszą obwód nóg. Możliwy jest także lifting biustu czy wyszczuplenie twarzy. Efekty zabiegu najlepiej prezentują zdjęcia dla stronie Kliniki Esteticmed: http://www.esteticmed.pl/zabiegi/endermologie-endermolab. Klinika Medycyny Estetycznej Esteticmed udostępniła także film przedstawiający rezultaty zabiegu Lipomassage, z którego korzystają największe światowe gwiazdy takie jak Penelope Cruz, Angelina Jolie czy Jennifer Lopez.

Przeciwwskazania do zabiegu i zalecenia w trakcie terapii

Niestety, należy wykluczyć endermologię w przypadku ciąży (z wyjątkiem zabiegu na nogi), aktywnych chorób nowotworowych, infekcji, stanów zapalnych i zmian skórnych, chorób autoimmunologicznych i przepukliny. Należy też pamiętać, że w trakcie serii zabiegów zaleca się pilnowanie diety i odpowiedniego nawodnienia organizmu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.