Kalkulator kalorii

Jedbyn z problemów, z którym spotykamy się zaczynając dietę to liczenie kalorii. Jak to robić? Czy jedna truskawka albo kawałek ciastka to już coś co należy policzyć? A łyżeczka bitej śmietany? Jak określić ile kalorii znajduje się w takich produktach? Gdzie to wszystko zapisywać i co z tym potem robić?

Wiele diet, szczególnie tych odchudzających, opiera się na tym, że przyjąć nam wolno tylko określoną liczbę kalorii dziennie. Takie diety mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy argumentują, że jest to bardzo męcząca praca, której efekty mogą być niewystarczające i że wymaga to nieustannej uwagi.

Liczenie kalorii

Jednak warto wiedzieć, że obecnie liczenie kalorii jest znacznie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wszystko to dzięki mocy Internetu, gdzie można znaleźć bardzo przydatne narzędzia: między innymi tabele kalorii i kalkulatory kalorii.

Dzięki bogatemu zbiorowi produktów i ich dokładnej charakterystyce dotyczącej zawartości najważniejszych minerałów oraz witamin w łatwy sposób skontrolujemy nasze codzienne posiłki. Poniższy kalkulator kalorii to idealny sposób na przygotowywanie odpowiednio zbilansowanych i wartościowych dla naszego organizmu substancji odżywczych. Zbadaj swoje potrzeby i zapotrzebowanie na kalorie. Sprawdź kaloryczność sporządzanych przez siebie posiłków.

 

Tabela kalorii, czyli ile co ma …

Tabele kalorii to po prostu długie listy różnych produktów spożywczych, z których każdy ma przyporządkowaną wartość kaloryczną. Dzięki temu można szybko zobaczyć, ile kalorii ma to, co właśnie zostało zjedzone. Oczywiście, nadal trzeba wykonać trochę obliczeń – tabela pokaże tylko, ile kalorii ma określona ilość produktu (np. 100 gram), a więc trzeba wiedzieć ile się zjadło, by móc policzyć ile miało to kalorii. Z kolei kalkulatory kalorii po wprowadzeniu wymaganych danych (najczęściej wzrost, wiek, ile chce się schudnąć i oczywiście waga) wyliczą, ile kalorii należy przyjmować dziennie, by osiągnąć swoją wymarzoną wagę.

Oczywiście, by miało to jakiekolwiek efekty, liczenie kalorii trzeba uprawiać przez dłuższy czas bez przerwy. Zapisywanie tylko niektórych posiłków albo robienie kilkudniowych przerw mija się z celem. Konieczna jest systematyczność. Warto zapisywać wszystko w jednym miejscu, by mieć łatwy dostęp do całości. Obecnie istnieją nawet specjalne strony internetowe i aplikacje na telefon komórkowy, które służą specjalnie do prowadzenia dziennika kalorii. Po prowadzeniu takiego dziennika przez jakiś czas warto go przeanalizować: czy taka dieta dała jakiś rezultat? Jeśli tak, możemy kontynuować, jeśli nie – trzeba pomyśleć o innej lub o jakichś dodatkowych działaniach. Może się też okazać, że przestrzeganie tak ścisłej diety jest za trudne.

Warto wiedzieć, że liczenie kalorii, nawet jeśli nie jest zupełnie dokładnie, ma pewną ciekawą zaletę: zwracamy baczniejszą uwagę na wartości odżywcze produktów, które wykorzystujemy na co dzień, co wpływa na poprawę naszych nawyków żywieniowych i zdrowsze odżywianie.

Sprawdź poniższe tabele kaloryczne poszczególnych grup produktowych!

Mleko i przetwory mleczne - sprawdź tabelę kaloryczną!

Napoje i soki / Tabela kalorii

Poszukiwania użytkowników:

  • kalkulator kalorii net
  • kalkulator kalorii
  • liczenie kalorii
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.