Płatki są bardzo popularnym produktem konsumowanym w wielu domach. Najczęściej spożywamy je na śniadanie. Występują w różniej formie i są przygotowywane na wiele sposobów. Na ciepło, zimno, z mlekiem, jogurtem, z owocami czy bakaliami.

Na półkach sklepowych znajdziemy wiele ich rodzajów. Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego należałoby sięgnąć, po te dobre o wartościowym składzie. Poznajmy te, które z ulubionymi dodatkami stworzą pełnowartościowy posiłek.Płatki orkiszowe – źródło wielu składników odżywczych.

Płatki orkiszowe, dlaczego warto je wybrać spośród wielu dostępnych?

Płatki orkiszowe przede wszystkim są bardzo zdrowe w porównaniu do innych mieszanek sklepowych. Otrzymywane są z oczyszczonych ziaren orkiszu, które zostają poddane obróbce hydrotermicznej, dzięki czemu zachowują świeżość, naturalny smak i cenne wartości odżywcze.

– Są bogatym źródłem błonnika i białka, które wpływają, na dobrą przemianę materii, dodają energii i sycą na długo.

– Płatki orkiszowe zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, co ma duży wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.

– Przyśpieszają regenerację komórek oraz poprawiają kondycję skóry i paznokci

– Są źródłem witaminy A, E, PP oraz witamin z grupy B, a także żelaza, wapnia, magnezu, fosforu, potasu i selenu.

– Sam orkisz wzmacnia układ nerwowy, usprawnia jego funkcjonowanie i dobrze wpływa na pamięć. Jest też naturalnym antybiotykiem wzmacniającym organizm.

Jak zauważamy, płatki orkiszowe mogę mieć znaczący wpływ na dobrą kondycję naszego organizmu. Wspomagają układ nerwowy i odpornościowy. Dają też duży zastrzyk zdrowej energii. Dlatego warto je mieć w menu swojego dnia. Zobaczmy zatem w jakiej postaci możemy je serwować.

Płatki orkiszowe, pomysłem na smaczną i zdrową przekąskę. Z płatków orkiszowych, możemy przygotować parę dobrych i szybkich przysmaków. Oto i one:

  • Pyszne śniadanie w postaci owsianki, na mleku, wodzie czy jogurcie, z dodatkiem bakalii i owoców,
  • Wykwintne i zdrowe ciasteczka owsiano-orkiszowe,
  • Ciasto na bazie płatków orkiszowych,
  • Granolę z przeróżnymi dodatkami,
  • Naleśniki na bazie płatków orkiszowych,
  • Jako doskonały dodatek do koktajli i chleba

Płatki orkiszowe, są proste w przygotowaniu i doskonale smakują. Warianty ich zastosowania są przeróżne. Orkisz powinien stanowić podstawowy składnik naszej diety, ze względu na swoje bogate wartości odżywcze. W różnej postaci będzie dobrze smakował zarówno dzieciom, jaki dorosłym. Dlatego sięgajmy po te płatki, które będą stanowić zdrową przekąskę w ciągu dnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.