time to detoxAby lepiej zrozumieć, dlaczego oczyszczenie organizmu z toksyn ma duże znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia, warto użyć pewnej metafory. Wyobraź sobie, że Twój organizm to wielka fabryka, w której przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu odbywa się intensywna produkcja.

Oczywiście praca na taką skalę wymaga odpowiedniej mocy, toteż każdego dnia do tego swoistego zakładu przemysłowego trafiają ogromne ilości energii.

Jednak z działalnością prowadzoną z takim rozmachem wiążą się pewne zagrożenia. Chodzi mianowicie o powstające zanieczyszczenia, czyli uboczne produkty spalania energii, które wymagają bezpiecznego usunięcia i neutralizacji.

I właśnie dokładnie tak funkcjonuje Twój organizm. Dzień w dzień przetwarza dostarczane składniki odżywcze i mikroelementy, takie jak węglowodany, tłuszcze, białka, minerały czy witaminy. Do tego dochodzi woda i tlen, niezbędne do wyzwolenia energii zawartej w tym „paliwie”.

Gdy dostarczany budulec ulega rozkładowi i jest metabolizowany, powstają kwasy nieorganiczne i organiczne – uboczne produkty przemiany materii. Kwasy nieorganiczne to m.in. fosforowy, siarkowy czy chlorowodorowy, natomiast do organicznych zalicza się m.in. cholesterol, kwasy mlekowy i octowy.

Większość z nich jest niestety toksyczna. Ludzki organizm przemienia je na związki mniej toksyczne, zanim je usunie, ponieważ w przeciwnym razie nerki i inne organy mogłyby ulec uszkodzeniu.

Zacznij pić wodę!

Jeżeli nie pijesz wystarczającej ilości wody, możesz mieć problem z suchością skóry, chronicznym zmęczeniem czy bólami głowy. Organizm, aby funkcjonować prawidłowo, potrzebuje ok. 2,5 l płynów w każdej postaci (zatem nie tylko chodzi o wodę – równie dobrze mogą to być herbaty. zupy, soki czy inne napoje).

oczyszczanie organizmu

Oczyszczająca cytryna

Ten kwaśny owoc działa zasadowo na organizm, wspomagając tym samym proces oczyszczania. Ponadto korzystnie wpływa na funkcjonowanie wątroby i usuwanie kamieni żółciowych.

Zaleca się codzienne wypijanie wody z sokiem wyciśniętym z cytryny.

Suplement diety Detoks 3D Ekstra

Proces oczyszczania można skutecznie wspomóc dzięki zażywaniu odpowiednich suplementów. Jednym z nich jest Detox 3D Ekstra – preparat zawierający wyłącznie naturalne składniki. Został stworzony w celu całodobowego usuwania z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.

Swoją skuteczność zawdzięcza specjalnej formule i współdziałaniu naturalnych składników roślinnych w poszczególnych kapsułkach – każda na określoną porę dnia (rano, południe oraz wieczór).

Zielona herbata wspomagająca oczyszczanie

Dzięki zawartości katechin – bardzo mocnych przeciwutleniaczy z grupy polifenoli – zielona herbata ma silne właściwości antyoksydacyjne. Z niezwykłą skutecznością usuwa z organizmu toksyczne wolne rodniki, dzięki czemu pomaga chronić go przed nowotworami i schorzeniami układu krążenia.

Ponadto korzystnie wpływa na metabolizm wątrobowy oraz przyspiesza ogólną przemianę materii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.