Krajalnica do chleba


Jaka krajalnica do chleba?Krajalnica do chleba przydaje się zarówno w domu, jak i w profesjonalnej gastronomii. Urządzenie posiada nóż obrotowy oraz prowadnicę, na której układa się chleb. Podczas pracy należy trzymać włącznik, aby kontynuować cykl (w przypadku modeli elektrycznych). Odpowiedni jest nóż ze stali nierdzewnej, dodatkowe ostrze natomiast może być przeznaczone do wędlin oraz sera.

Jaki nóż i wyposażenie do krajalnicy wybrać?

Nóż ze stali nierdzewnej jest trwały, ale jeszcze trwalszy jest nóż ze stali chromowo-węglowej. Średnica noża ma duże znaczenie – jej odpowiednia wielkość pozwala kroić duże kawałki chleba lub mięsa.

Plastikowy podajnik sprawdzi się w domowym urządzeniu, lepszy jakościowo będzie natomiast stalowy podajnik. Potrzebny jest również dociskacz, ponieważ pomaga on w dokładnym krojeniu i dodatkowo ochroni palce przed ostrzem noża.

Korpusy produkowane są najczęściej z tworzywa sztucznego, niezbyt trwałego w kontekście długiej eksploatacji. Korpusy ze stali i metalu są trwalsze, ważą również odpowiednio więcej.

Krajalnica posiada najczęściej moc od 100 do 200 W, co w zupełności wystarczy do codziennych zastosowań. Wielkość krajalnicy jest ważna, ponieważ zbyt duża zajmie znaczącą część kuchni. Mała powinna się zmieścić na kuchennym blacie.

Ergonomiczna, dopasowana obudowa to jedno z ważniejszych kryteriów wyboru samego urządzenia. Dodatkowe akcesoria są często dołączane do krajalnicy, są wśród nich:

  • ostrzarka do noża,
  • tacka na pokrojone kromki chleba lub plasterki wędlin,
  • osłona palców,
  • dzięki której nikt się nie skaleczy,
  • możliwość przymocowania urządzenia do blatu stołu.

Przyda się także tacka na okruchy. Schowek na kabel pozwala zaoszczędzić miejsce, aby przewód nie zajmował dużo miejsca w szafce. Antypoślizgowe nóżki sprawiają, że urządzenie jest stabilne. Lampki kontrolne pozwalają sprawować nadzór nad właściwą pracą urządzenia. W sklepach dostępne są urządzenia do zabudowy lub tańsze wolnostojące.

Krajalnica jest oszczędna, dobrze kroi plasterki, sprawia, że ubytki krojonego sera czy wędlin są niewielkie. Nożem można pokroić chleb na grube lub nierówne, poszarpane plastry – szczególnie, gdy chleb jest świeży. Krajalnica tworzy równe, cienkie kromki, które wyglądają estetycznie i zostaną wykorzystane do przygotowania pysznych kanapek. Chleb w kanapkach i ser w plastrach wolniej się starzeją – z tego wniosek, że lepiej pokroić wszystkie produkty, które trzymamy we własnym domu.

Dla kogo krajalnica do chleba?

Krajalnica do chleba to nie jest drogie urządzenie, już za około 100 złotych można pozyskać krajalnicę do domowego użytku. Profesjonalne urządzenia potrafią kosztować nawet powyżej 4000 złotych. Nowością na rynku jest krajalnica dla osób leworęcznych.

Urządzenie do krojenia chleba pozwala także kroić m.in. warzywa, mięso oraz kiełbasy. Nie wszystkie produkty można kroić krajalnicą.

Krajalnice do chleba RANKING

TOP Krajalnice do chleba Producent Cena
1Camry CR4702CamryCena
2Severin AS3915SeverinCena
3Graef Vivo V20EUGraefCena
4Sencor SFS 4050SSSencorCena
5Hendi Kitchen Line 300 210246HendiCena
6Graef Vivo V10EUGraefCena
7Graef Classic C20GraefCena

*Zestawienie popularnych krajalnic do chleba.

Poszukiwania użytkowników:

  • krajalnica do chleba i wędlin
 

Opinie i efekty dotyczące diety lub poradnika: Krajalnica do chleba. Podziel się swoimi opiniami z innymi użytkownikami.

Podziel się dietą

Podziel się opinią oraz efektami