Waga kuchenna


Jaka waga kuchenna do odmierzania produktów?

Waga kuchenna przyda się w każdym domu, każdej osobie, która lubi gotować i chce odmierzać produkty precyzyjnie, co jest szczególnie konieczne przy ścisłych zaleceniach dietetycznych. Współczesna pani domu potrzebuje odpowiedniej wagi kuchennej, dzięki czemu zważyć można każdy produkt i przygotować smakowite ciasta, obiady czy kolacje. Nie trzeba używać łyżek, łyżeczek czy szklanek, filiżanek oraz kubków czy talerzyków.

Waga kuchenna jest urządzeniem precyzyjnym i przydatnym w różnych kulinarnych przygodach. Kupując wagę dobrze jest sprawdzić jej maksymalne dopuszczalne obciążenie i możliwości. Urządzenie przydaje się osobom, które starają się stracić na wadze. Muszą one odmierzać odpowiednie ilości produktów i zabiegać o to, aby potrawy były przyrządzane dokładnie według zaleceń dietetyka.

Waga kuchenna z miską jest bardzo przydatna do odmierzania produktów dla rodzin lub osób przygotowujących większe ilości jedzenia. Można w niej odmierzać spore ilości masła, mąki, rodzynek itp.

Jaką wagę kuchenną kupić?

Na rynku dostępne są wagi analogowe oraz elektroniczne. Różnią się między sobą wyglądem, niektóre są nowoczesne, inne stylizowane są na sprzęty retro. Klasyczne i futurystyczne konstrukcje znaleźć można w sklepach tradycyjnych oraz internetowych.

Wagi posiadają przelicznik jednostek wagowych, podają zawartość kalorii, wyliczają ilość węglowodanów, białek i tłuszczów. Pokazuje także czy nie zostało przekroczone obciążenie. Podczas ważenia potrzebne jest tarowanie, czyli możliwość zważenia produktów bez uwzględniania miski.

Mierzona jest również objętość płynów – oczywiście w litrach. Wagi elektroniczne posiadają również wskaźnik zużycia baterii oraz pomiar temperatury. Wagi mechaniczne są niedrogie, natomiast dokładnością pomiarów ustępują wagom elektronicznym. Do wag elektronicznych potrzebne są naładowane baterie, co wpływa na wydajność samego sprzętu.

Niektóre wagi mają zaprogramowane wartości odżywcze dla 1000 produktów zgodnie z międzynarodową klasyfikacją USDA. Produkty spożywcze posiadają kody, przez co szybko je zważyć. Istotny jest wyświetlacz LCD z podświetleniem, materiał z którego wykonana jest waga (szklana jest efektowna, ale metalowa lub ze stali szlachetnej jest znacznie bardziej trwała).

Nowoczesne wagi kuchenne monitorują ilość kalorii, białka, tłuszczu, cholesterolu, węglowodanów, sodu, cholesterolu oraz błonnika. Całości dopełniają takie przydatne opcje jak timer, funkcja tary, wskaźnik rozładowania baterii, wyłączanie ręczne i automatyczne. Maksymalne obciążenie większości wag kuchennych wynosi 5 kilogramów. Wagi elektroniczne ważą z dokładnością do 1-2 gramów, co czyni je bardzo precyzyjnymi urządzeniami. Mimo ich wyższej ceny od cen wag analogowych na pewno warto rozważyć ich kupno. Niektóre wagi kuchenne można przewiesić na ścianie celem oszczędności miejsca.

Jaki jest koszt zakupu wagi kuchennej?

Waga kuchenna kosztuje zazwyczaj od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Najtańsze są wagi analogowe, które nie mają precyzji właściwej dla wag elektronicznych. Wiele również zależy od producenta, parametrów urządzenia oraz materiału, z którego została wykonana.

Dzisiejsze wagi są bardziej skomplikowane, eleganckie, pełnią dwie funkcje: użytkową oraz dekoracyjną. Nóżki antypoślizgowe chronią wagę przed przesuwaniem się po blacie. Ważna jest także zgodność parametrów wagi z wytycznymi Unii Europejskiej.

Wagi kuchenne RANKING

TOP Wagi kuchenne Producent Cena
1Zelmer 34Z051 / ZKS14100ZelmerCena
2G3Ferrari G20406G3FerrariCena
3Mesko MS 3152MeskoCena
4Profi Cook PC-KW1040Profi CookCena
5Eldom WK250SEldomCena
6Łucznik KS309ŁucznikCena
7Joseph TriscaleJosephCena
8Sencor SKS4004ORSencorCena
9Adler AD3131AdlerCena
10Eldom WK290EldomCena

*Zestawienie popularnych elektronicznych i analogowych wag kuchennych.

 

Opinie i efekty dotyczące diety lub poradnika: Waga kuchenna. Podziel się swoimi opiniami z innymi użytkownikami.

Podziel się dietą

One Comment - Write a Comment

Podziel się opinią oraz efektami