Zdrowa skóra i młody, atrakcyjny wygląd – oto marzenia wielu kobiet. Niestety, nasza skóra się starzeje, traci swą elastyczność i dobrą formę, a liczne zmarszczki stają się przyczyną kompleksów.
Co zrobić, by skóra na dłużej zachowała atrakcyjny wygląd? W jaki sposób chronić się przed tak częstym problemem, jakim są przedwcześnie powstające zmarszczki?

Pomóc może odpowiednia pielęgnacja skóry i korzystanie z dobrych kosmetyków, jednak dla piękna i zdrowia naszej skóry najważniejszy jest zdrowy styl życia. Nic więc dziwnego, że poradniki na temat pielęgnacji skóry zazwyczaj zaczynają się od wymieniania tych czynników, wskutek których nasza skóra jeszcze szybciej się starzeje.

Czego powinny zatem unikać te kobiety, które chcą cieszyć się pięknym wyglądem skóry dłużej niż ich koleżanki?

1. Słońce: nasz wróg, nasz przyjaciel

Światło słoneczne jest bardzo ważne dla każdego człowieka, a jego unikanie jest poważnym błędem. Niestety zdrową opalenizną nie każdy z nas jest w stanie się pochwalić, a o tym, że zachowanie umiaru w czasie opalania nie jest sprawą łatwą, wielu z nas mogło się już przekonać na własnej skórze.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja tych kobiet, które nie tylko zbyt często wystawiają swą twarz na słońce, ale też zbyt często korzystają z solarium. Efekt? Skóra poddawana jest zbyt wielkim dawkom promieniowania słonecznego, a to prowadzi do poważnych uszkodzeń skóry. Szybciej zaczyna się ona starzeć, szybciej zaczynają pojawiać się zmarszczki. Zbyt szybkie starzenie się skóry jest w tym przypadku skutkiem promieniowania oraz zaburzenia związane z produkcją kolagenu. A ten, jak wiadomo, ma wyjątkowo duży wpływ na elastyczność i młody wygląd naszej skóry.

2. Dym z papierosów

Zarówno biernie, jak i czynne palenie, ma dla naszej skóry przykre konsekwencje. Dym nikotynowy sprawia, że skóra staje się zbyt sucha i podatna na podrażnienia. Mrużenie oczu sprzyja powstawianiu pierwszych zmarszczek wokół oczu, a utrudniony dostęp do tlenu sprawia, że skóra traci zdrową i atrakcyjną barwę.

Palenie sprawia też wiele problemów z ogólnym stanem zdrowia, a to siłą rzeczy wpływa na nasz wygląd. Zwężone naczynia krwionośne, szary kolor skóry oraz zmarszczki palacza – oto efekty, z którymi muszą się liczyć osoby zbyt często sięgające po papierosa lub spędzające wiele czasu w zadymionych pomieszczeniach.

3. Alkohol: częsta przyczyna odwodnienia

jak dbać o skóręImpreza z alkoholem w roli głównej często jest postrzegana jako najlepszy sposób na dobrą zabawę. Niestety, alkohol często staje się główną przyczyna poważnych problemów z odwodnieniem organizmu, na czym traci i nasze zdrowie, i nasza skóra. Pozbawiona odpowiednich ilości wody, wygląda starzej i staje się bardziej podatna na uszkodzenia. Efekt? Wśród tych kobiet, które zbyt często sięgają po kieliszek, zmarszczki stają się dolegliwością pojawiającą się zazwyczaj zbyt wcześnie.

Zdrowa skóra nie musi być marzeniem, a troska o nią wcale nie musi ograniczać się do inwestowania w drogie kosmetyki. Warto zapamiętać, że to nasz styl życia ma największy wpływ na nasz wygląd. Chcesz pokonać zmarszczki? Zrezygnuj z nadmiernego opalania oraz udziału w imprezach z alkoholem i papierosami jako głównymi atrakcjami. Postaw na zdrową, pełną witamin dietę i ruch na świeżym powietrzu, a piękna skóra będzie dla ciebie najlepsza nagrodą za dokonanie takich zmian w swym życiu.

Materiał powstał we współpracy z apteką Cefarm24.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.